Advanced Renamer 4.xx el - en to el translation catalogue (962 entries)

en: Created Date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

[ctx: column.columnnameerror]
en: Error
el: Σφάλμα

[ctx: column.columnnameext]
en: Extension
el: Επέκταση

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Modified Date
el: Ημερομηνία Τροποποίησης

[ctx: column.columnnamename]
en: Filename
el: Όνομα Αρχείου

en: New Created Date
el: Νέα Ημερομηνία Δημιουργίας

en: New Modified Date
el: Νέα Ημερομηνία Τροποποίησης

[ctx: column.columnnamenewname]
en: New Filename
el: Νέο Όνομα Αρχείου

[ctx: column.columnnamenewpath]
en: New Path
el: Νέα Διαδρομή

[ctx: column.columnnamepath]
en: Path
el: Διαδρομή

en: Size
el: Μέγεθος

en: No more tags
    Add files with additional metadata
el: Δεν υπάρχουν άλλες ετικέτες
    Προσθήκη αρχείων με επιπλέον μεταδεδομένα

en: From imported CSV file
el: Από εισαγόμενο αρχείο CSV

en: Decrementing number
el: Μείωση αριθμού

en: Delimiter
el: Οριοθέτης

en: Video play time (Hour)
el: Χρόνος αναπαραγωγής βίντεο (Ώρα)

en: Video play time (Minutes)
el: Χρόνος αναπαραγωγής βίντεο (Λεπτά)

en: Video play time (Seconds)
el: Χρόνος αναπαραγωγής βίντεο (Δευτερόλεπτα)

en: Value from ExifTool
el: Τιμή από το ExifTool

en: File extension without the dot
el: Επέκταση αρχείου χωρίς την τελεία

en: Folder name
el: Όνομα φακέλου

en: Altitude
el: Υψόμετρο

en: City where picture was taken
el: Πόλη όπου τραβήχτηκε η φωτογραφία

en: Country where picture was taken
el: Χώρα όπου τραβήχτηκε η φωτογραφία

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Latitude degrees
el: Μοίρες γεωγραφικού πλάτους

en: Latitude direction
el: Κατεύθυνση γεωγραφικού πλάτους

en: Latitude minutes
el: Λεπτά γεωγραφικού πλάτους

en: Latitude seconds
el: Δευτερόλεπτα γεωγραφικού πλάτους

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Longitude degrees
el: Μοίρες γεωγραφικού μήκους

en: Longitude direction
el: Κατεύθυνση γεωγραφικού μήκους

en: Longitude minutes
el: Λεπτά γεωγραφικού μήκους

en: Longitude seconds
el: Δευτερόλεπτα γεωγραφικού μήκους

en: State where picture was taken
el: Δήλωση τοποθεσίας λήψης φωτογραφίας

en: Incrementing letter
el: Αύξηση γράμματος

en: Incrementing hex numbers
el: Αύξηση δεκαεξαδικών αριθμών

en: Incrementing number
el: Αύξηση αριθμού

en: Incrementing number per folder
el: Αύξηση αριθμού ανά φάκελο

en: Incrementing roman numerals
el: Αύξηση λατινικών αριθμών

en: File name without extension
el: Όνομα αρχείου χωρίς επέκταση

en: Total number of folders in the folder
el: Συνολικός αριθμός φακέλων στον φάκελο

en: Total number of files in the folder
el: Συνολικός αριθμός αρχείων στον φάκελο

en: Total number of files in the list
el: Συνολικός αριθμός αρχείων στη λίστα

en: Random number
el: Τυχαίος αριθμός

en: Random string
el: Τυχαία συμβολοσειρά

en: Substring - right
el: Υποσυμβολοσειρά - δεξιά

en: Substring
el: Υποσυμβολοσειρά

en: List of values to cycle through
el: Λίστα τιμών για εναλλαγή

en: Indexed word of the filename
el: Λέξη από το όνομα αρχείου

en: Select a file to show details
el: Επιλέξτε αρχείο για εμφάνιση λεπτομερειών

[ctx: itempreviewu.nopreviewavailable]
en: No preview available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη προεπισκόπηση

en: Copied file could not be found
el: Δεν βρέθηκε το αντιγραμμένο αρχείο

en: Copied folder could not be found
el: Δεν βρέθηκε ο αντιγραμμένος φάκελος

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Mon
el: Δευ

en: Tue
el: Τρί

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πέμ

en: Fri
el: Παρ

en: Sat
el: Σάβ

en: Sun
el: Κυρ

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: is not supported in filenames
el: δεν υποστηρίζεται σε ονόματα αρχείων

en: Filename too long
el: Το όνομα αρχείου είναι πολύ μεγάλο

en: File already exists
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη

en: Cannot find source file
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του αρχείου προέλευσης

en: Filename not specified
el: Το όνομα αρχείου δεν καθορίστηκε

en: Possibility of multiple files with the same name
el: Πιθανότητα πολλαπλών αρχείων με το ίδιο όνομα

en: Invalid timestamp
el: Μη έγκυρη χρονική σήμανση

en: Extension changed
el: Η επέκταση άλλαξε

en: Invalid tag
el: Μη έγκυρη ετικέτα

en: Invalid regular expression
el: Μη έγκυρη κανονική έκφραση

en: Pattern not found
el: Δεν βρέθηκε μοτίβο

en: No result from geo server
el: Δεν βρέθηκε αποτέλεσμα από τον γεωγραφικό διακομιστή

en: Invalid result from geo server
el: Μη έγκυρο αποτέλεσμα από τον γεωγραφικό διακομιστή

en: No GPS information found
el: Δεν βρέθηκαν πληροφορίες GPS

en: Folders cannot be moved or copied to a different drive
el: Οι φάκελοι δεν μπορούν να μετακινηθούν ή να αντιγραφούν σε διαφορετική μονάδα δίσκου

en: Invalid script
el: Μη έγκυρο σενάριο

en: ExifTool error
el: Σφάλμα ExifTool

en: Ignore on duplication
el: Παράβλεψη σε περίπτωση διπλασιασμού

en: OK, file pair
el: OK, Το αρχείο αντιστοιχίστηκε

en: OK, name override
el: OK, παράκαμψη ονόματος

en: OK, collision rule applied
el: OK, εφαρμόστηκε κανόνας διένεξης

en: Could not verify field write
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της εγγραφής πεδίου

en: Field write failed
el: Η εγγραφή πεδίου απέτυχε

en: Create date
el: Δημιουργία ημερομηνίας

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Date digitized
el: Ημερομηνία ψηφιοποίησης

en: Date original
el: Ημερομηνία πρωτότυπη

en: Date taken
el: Ημερομηνία λήψης

en: GPS DateTime
el: Ημερομηνία/Ώρα GPS

en: Modify date
el: Τροποποίηση ημερομηνίας

en: Change method description
el: Αλλαγή περιγραφής μεθόδου

en: Everything
el: Όλα

en: Filename match
el: Ταίριασμα ονόματος αρχείου

en: Filename match (regex)
el: Ταίριασμα ονόματος αρχείου (regex)

en: Item number
el: Αριθμός στοιχείου

[ctx: lang.methodname_add]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: lang.methodname_list]
en: List
el: Λίστα

en: List replace
el: Λίστα αντικατάστασης

[ctx: lang.methodname_move]
en: Move
el: Μετακίνηση

en: New Case
el: Νέα διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: New Name
el: Νέο Όνομα

[ctx: lang.methodname_remove]
en: Remove
el: Κατάργηση

en: Remove pattern
el: Κατάργηση Μοτίβου

en: Renumber
el: Αλλαγή Αρίθμησης

[ctx: lang.methodname_replace]
en: Replace
el: Αντικατάσταση

[ctx: lang.methodname_script]
en: Script
el: Σενάριο (Script)

en: Swap
el: Ανταλλαγή

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Trim
el: Περικοπή

en: January
el: Ιανουάριος

en: Jan
el: Ιαν

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Feb
el: Φεβ

en: March
el: Μάρτιος

en: Mar
el: Μάρ

en: April
el: Απρίλιος

en: Apr
el: Απρ

[ctx: lang.month_05_long]
en: May
el: Μάιος

[ctx: lang.month_05_short]
en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Jun
el: Ιούν

en: July
el: Ιούλιος

en: Jul
el: Ιούλ

en: August
el: Αύγουστος

en: Aug
el: Αύγ

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Sep
el: Σεπ

en: October
el: Οκτώβριος

en: Oct
el: Οκτ

en: November
el: Νοέμβριος

en: Nov
el: Νοέ

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Dec
el: Δεκ

en: Moved file could not be found
el: Δεν βρέθηκε το μετακινημένο αρχείο

en: Moved folder could not be found
el: Δεν βρέθηκε ο μετακινημένος φάκελος

[ctx: lang.msgtitle_error]
en: Error
el: Σφάλμα

en: Clear method list?
el: Εκκαθάριση λίστας μεθόδων?

en: Clear list of recently used method lists?
el: Εκκαθάριση λίστας μεθόδων που χρησιμοποιήθηκαν πρόσφατα?

en: Remove all rows?
el: Να αφαιρεθούν όλες οι γραμμές?

en: The extension will be changed on some files. This can in some cases make the files unusable.
    
    Do you want to continue to rename anyway?
el: Η επέκταση θα αλλάξει σε ορισμένα αρχεία. Αυτό μπορεί σε ορισμένες περιπτώσεις να καταστήσει τα αρχεία άχρηστα.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε την μετονομασία ούτως ή άλλως?

en: Some files cannot be moved. Continue and skip files with errors?
el: Ορισμένα αρχεία δεν μπορούν να μετακινηθούν. Συνέχεια και παράλειψη αρχείων με σφάλματα?

en: Some files cannot be renamed. Continue and skip files with errors?
el: Δεν είναι δυνατή η μετονομασία ορισμένων αρχείων. Συνέχεια και παράλειψη αρχείων με σφάλματα?

en: Settings from version %s has been found.
    
    Do you want to import these settings?
el: Βρέθηκαν ρυθμίσεις από την έκδοση %s.
    
    Θέλετε να εισαγάγετε αυτές τις ρυθμίσεις?

en: Overwrite file?
    
    You are about to overwrite the file "%s". Do you want to continue?
el: Αντικατάσταση αρχείου?
    
    Πρόκειται να αντικαταστήσετε το αρχείο "%s". Θέλετε να συνεχίσετε?

en: Populate the text box with the original names of the items in the list?
el: Να συμπληρωθεί το πλαίσιο κειμένου με τα αρχικά ονόματα των στοιχείων στη λίστα?

en: Remove license?
el: Αφαίρεση άδειας χρήσης?

en: Errors found
    
    Possible errors has been found that makes it impossible to rename the added files.
    
    Continue renaming?
el: Βρέθηκαν σφάλματα
    
    Εντοπίστηκαν πιθανά σφάλματα που καθιστούν αδύνατη τη μετονομασία των προστεθέντων αρχείων.
    
    Να συνεχιστεί η μετονομασία?

en: You have changed the settings folder.
    
    Do you want to copy your current settings to this folder?
    
    Note: Any existing files in the folder will be overwritten.
el: Έχετε αλλάξει τον φάκελο ρυθμίσεων.
    
    Θέλετε να αντιγράψετε τις τρέχουσες ρυθμίσεις σας σε αυτόν τον φάκελο?
    
    Σημείωση: Οποιαδήποτε υπάρχοντα αρχεία στον φάκελο θα αντικατασταθούν.

en: Start changing metadata?
    
    This action cannot be reverted
el: Έναρξη αλλαγής μεταδεδομένων?
    
    Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί

en: Could not add file association
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη συσχέτισης αρχείου

en: Cannot add files. You cannot add more than %d items to the list.
    
    The limit can be increased in the settings window, but doing so, might impact performance negatively.
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη αρχείων. Δεν μπορείτε να προσθέσετε περισσότερα από %d στοιχεία στη λίστα.
    
    Το όριο μπορεί να αυξηθεί στο παράθυρο ρυθμίσεων, αλλά κάτι τέτοιο μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την απόδοση.

en: Error
    
    Could not check for updates.
el: Σφάλμα
    
    Δεν ήταν δυνατός ο έλεγχος για ενημερώσεις.

en: Could not create folder
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία φακέλου

en: %s is not valid
el: Το %s δεν είναι έγκυρο

en: File not found
el: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: Folder not found
el: Ο φάκελος δεν βρέθηκε

en: Error
    
    Not a valid folder.
el: Σφάλμα
    
    Ο φάκελος δεν είναι έγκυρος.

en: Invalid license file
el: Μη έγκυρο αρχείο άδειας χρήσης

en: List is empty
el: Η λίστα είναι κενή

en: This functionality has a maximum capacity of %d items
el: Αυτή η λειτουργία έχει μέγιστη χωρητικότητα %d στοιχείων

en: You must enable either "%s" or "%s"
el: Πρέπει να ενεργοποιήσετε είτε το "%s" είτε το "%s"

en: No renaming methods
el: Δεν απαιτείται μετονομασία μεθόδων

en: %d items were not found.
    
    %s
el: Τα στοιχεία %d δεν βρέθηκαν.
    
    %s

en: No undo list has been selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί λίστα αναίρεσης.

en: Could not remove file association
el: Δεν ήταν δυνατή η κατάργηση της συσχέτισης αρχείου

en: No files in the list
el: Δεν υπάρχουν αρχεία στη λίστα

en: Error saving file in settings folder. Make sure the following path is writable
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου στον φάκελο ρυθμίσεων. Βεβαιωθείτε ότι η ακόλουθη διαδρομή είναι εγγράψιμη

en: Error communicating with server
el: Σφάλμα επικοινωνίας με τον διακομιστή

en: Bad response from server
el: Κακή απόκριση από τον διακομιστή

en: Too many columns: %d. Maximum is %d
el: Πάρα πολλές στήλες: %d. Το μέγιστο είναι %d

en: Unknown error
    
    %s
el: Άγνωστο σφάλμα
    
    %s

en: Word separator list has invalid characters
el: Η λίστα διαχωριστικών λέξεων περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: You have added more files than the free version allows in a single batch (limit: %d).
    
    A personal or commercial license removes this limit and unlocks unlimited batch sizes.
el: Έχετε προσθέσει περισσότερα αρχεία από όσα επιτρέπει η δωρεάν έκδοση σε μία μόνο εργασία (όριο: %d).
    
    Μια προσωπική ή εμπορική άδεια καταργεί αυτό το όριο και ξεκλειδώνει απεριόριστα μεγέθη εργασιών.

en: Batch size limit reached
el: Το όριο μεγέθους της εργασίας συμπληρώθηκε

en: The selected batch mode is not supported for use with folders.
el: Η επιλεγμένη λειτουργία εργασίας δεν υποστηρίζεται για χρήση με φακέλους.

en: Batch write completed.
    
    %d items processed.
    %d OK.
    %d not changed.
    %d errors.
el: Η μαζική εγγραφή ολοκληρώθηκε.
    
    Επεξεργάστηκαν %d στοιχεία.
    %d OK.
    %d δεν αλλάχτηκαν.
    %d σφάλματα.

en: Clear all your personal program settings?
el: Διαγραφή όλων των προσωπικών ρυθμίσεων του προγράμματος?

en: Color mode will be changed the next time the program is restarted.
el: Η λειτουργία χρώματος θα αλλάξει την επόμενη φορά που θα επανεκκινηθεί το πρόγραμμα.

en: %d files could not be added.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη %d αρχείων.

en: %d files was successfully %s.
    %d files could not be %s.
el: %d αρχεία ολοκληρώθηκαν με επιτυχία %s.
    %d αρχεία δεν θα μπορούσαν να %s.

en: %d of the items are already in the list
el: %d από τα στοιχεία βρίσκονται ήδη στη λίστα

en: Language change is applied when the program has been restarted.
el: Η αλλαγή γλώσσας εφαρμόζεται όταν το πρόγραμμα επανεκκινηθεί.

en: You have reached the maximum number of renaming methods allowed in the free version. 
    
    Complex workflows require a license. Please upgrade to unlock unlimited methods.
el: Έχετε φτάσει τον μέγιστο αριθμό μεθόδων μετονομασίας που επιτρέπονται στη δωρεάν έκδοση.
    
    Οι σύνθετες ροές εργασίας απαιτούν άδεια χρήσης. Παρακαλούμε αναβαθμίστε για να ξεκλειδώσετε απεριόριστες μεθόδους.

en: Method limit reached
el: Το όριο μεθόδων συμπληρώθηκε

en: A new version of Advanced Renamer is available.
    %s -> %s
    
    Would you like to download the new version?
el: Μια νέα έκδοση του Advanced Renamer είναι διαθέσιμη.
    %s -> %s
    
    Θέλετε να κατεβάσετε τη νέα έκδοση?

en: There are no new version of Advanced Renamer at this time.
el: Δεν υπάρχει νέα έκδοση του Advanced Renamer αυτή τη στιγμή.

en: It is recommended to turn off pair renaming when using this method.
el: Συνιστάται η απενεργοποίηση της μετονομασίας ζευγών όταν χρησιμοποιείτε αυτήν τη μέθοδο.

en: This will revert all your changes to default settings.
    
    Do you want to continue?
el: Αυτό θα επαναφέρει όλες τις αλλαγές σας στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε?

en: Thank you :-). You are the best!
el: Ευχαριστώ :-). Είσαι ο καλύτερος!

en: Undo batch has ended with %d errors.
el: Η αναίρεση της εργασίας ολοκληρώθηκε με %d σφάλματα.

en: The batch has been successfully reverted.
el: Η εργασία έχει αναστραφεί με επιτυχία.

en: These file extensions are not supported
el: Οι επεκτάσεις αρχείων δεν υποστηρίζονται

en: The list contains %d methods. Only the first %d will me loaded.
el: Η λίστα περιέχει %d μεθόδους. Μόνο η πρώτη %d θα φορτωθεί.

en: 1st
el: 1η

en: 2nd
el: 2η

en: 3rd
el: 3η

en: 4th
el: 4η

en: 5th
el: 5η

en: 6th
el: 6η

en: 7th
el: 7η

en: 8th
el: 8η

en: 9th
el: 9η

en: Original file not found
el: Το αρχικό αρχείο δεν βρέθηκε

en: Original file still exists
el: Το αρχικό αρχείο υπάρχει ακόμα

en: Original folder not found
el: Ο αρχικός φάκελος δεν βρέθηκε

en: Original folder still exists
el: Ο αρχικός φάκελος υπάρχει ακόμα

en: Renamed file could not be found
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του μετονομασμένου αρχείου

en: Renamed folder could not be found
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του μετονομασμένου φακέλου

en: Status: Testing names...
el: Κατάσταση: Δοκιμή ονομάτων...

en: Absolute date and time
el: Απόλυτη ημερομηνία και ώρα

[ctx: lang.txtaccesseddatetime]
en: Accessed date and time
el: Ημερομηνία και ώρα πρόσβασης

[ctx: lang.txtaction]
en: Action
el: Ενέργεια

[ctx: lang.txtadd]
en: Add
el: Προσθήκη

en: Add files
el: Προσθήκη αρχείων

[ctx: lang.txtaddingfiles]
en: Adding files...
el: Προσθήκη αρχείων...

en: All
el: Όλα

en: All columns
el: Όλες οι στήλες

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: All items
el: Όλα τα στοιχεία

en: Always
el: Πάντα

en: Analyzing files...
el: Ανάλυση αρχείων...

en: Anywhere
el: Οπουδήποτε

en: Ask
el: Ερώτηση

en: Auto
el: Αυτόματα

[ctx: lang.txtbatchmodecopy]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: lang.txtbatchmodemove]
en: Move
el: Μετακίνηση

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Blank
el: Κενό

en: Character list
el: Λίστα χαρακτήρων

en: Commercial use
el: Εμπορική χρήση

[ctx: lang.txtcompact]
en: Compact
el: Συμπαγές

en: Contains
el: Περιέχει

en: Copied item
el: Αντιγραμμένο στοιχείο

en: Copied item path
el: Διαδρομή αντιγραμμένου στοιχείου

[ctx: lang.txtcopyvaluetoall]
en: Copy value to all
el: Αντιγραφή τιμής σε όλα

[ctx: lang.txtcopyvaluetoallabove]
en: Copy value to all above
el: Αντιγραφή τιμής σε όλα τα παραπάνω

[ctx: lang.txtcopyvaluetoallbelow]
en: Copy value to all below
el: Αντιγραφή τιμής σε όλα τα παρακάτω

[ctx: lang.txtcreateddatetime]
en: Created date and time
el: Ημερομηνία και ώρα δημιουργίας

en: Dark
el: Σκούρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Accents and special marks
el: Τονισμοί και ειδικά σημάδια

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: End
el: Τέλος

en: Ends with
el: Τελειώνει με

en: Enter your email address to activate license
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση email σας για να ενεργοποιήσετε την άδεια χρήσης

en: Equals
el: Ίσο με

en: Errors
el: Σφάλματα

[ctx: lang.txtextension]
en: Extension
el: Επέκταση

en: File
el: Αρχείο

[ctx: lang.txtfilename]
en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Filename pattern
el: Μοτίβο ονόματος αρχείου

[ctx: lang.txtfiles]
en: Files
el: Αρχεία

en: First letter
el: Πρώτο γράμμα

en: First letter in every word
el: Πρώτο γράμμα σε κάθε λέξη

en: Folder
el: Φάκελος

en: Folder location
el: Διαδρομή φακέλου

[ctx: lang.txtfolders]
en: Folders
el: Φάκελοι

en: You have used Advanced Renamer %d times - Get license
el: Έχετε χρησιμοποιήσει το Advanced Renamer %d φορές - Λήψη άδειας χρήσης

en: Got Errors
el: Παρουσιάστηκαν σφάλματα

en: Image date and time
el: Ημερομηνία και ώρα εικόνας

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Inverted case
el: Αντιστροφή πεζών-κεφαλαίων

en: Could not revert item
el: Δεν ήταν δυνατή η επαναφορά του στοιχείου

en: Item reverted OK
el: Επιτυχής επαναφορά στοιχείου

en: Items
el: Στοιχεία

en: Last used
el: Τελευταία χρήση

en: Length longer than
el: Μήκος μεγαλύτερο από

en: Length shorter than
el: Μήκος μικρότερο από

en: Less
el: Λιγότερο

en: Click here if you are having issues activating
el: Κάντε κλικ εδώ αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με την ενεργοποίηση

en: License required
el: Απαιτείται άδεια χρήσης

en: Light
el: Φωτεινό

[ctx: lang.txtloadlist]
en: Load list
el: Φόρτωση λίστας

en: Lower case
el: Πεζά γράμματα

en: Matches
el: Αντιστοιχίες

[ctx: lang.txtmetadata]
en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Metadata field
el: Πεδίο μεταδεδομένων

en: Metadata is turned off in Settings window for this file type
el: Τα μεταδεδομένα είναι απενεργοποιημένα στο παράθυρο Ρυθμίσεις για αυτόν τον τύπο αρχείου

en: Methods
el: Μέθοδοι

[ctx: lang.txtmodifieddatetime]
en: Modified date and time
el: Τροποποιημένη ημερομηνία και ώρα

[ctx: lang.txtmore]
en: More
el: Περισσότερα

en: Moved
el: Μετακινήθηκε

en: Moved item
el: Μετακινήθεν στοιχείο

en: Moved item path
el: Διαδρομή μετακίνησης στοιχείου

en: Name
el: Όνομα

en: Name and extension
el: Όνομα και επέκταση

en: Append character
el: Προσθήκη χαρακτήρα

en: Append image sub second
el: Προσθήκη εικόνας δευτερολέπτου

en: Append number
el: Προσθήκη αριθμού

en: Append pattern
el: Προσθήκη μοτίβου

en: Fail
el: Αποτυχία

en: Ignore
el: Αγνόηση

[ctx: lang.txtnamecollisionrule_newname]
en: New name
el: Νέο όνομα

en: Never
el: Ποτέ

en: New extension
el: Νέα επέκταση

en: New folder
el: Νέος φάκελος

[ctx: lang.txtnewname]
en: New name
el: Νέο όνομα

en: New path and name
el: Νέα διαδρομή και όνομα

en: New value
el: Νέα τιμή

en: No change
el: Καμία αλλαγή

en: No data
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα

en: No recently used presets
el: Δεν χρησιμοποιήθηκαν πρόσφατα προεπιλογές

en: No methods in use.
    
    Click the Add button to add new methods.
el: Δεν χρησιμοποιούνται μέθοδοι.
    
    Κάντε κλικ στο κουμπί Προσθήκη για να προσθέσετε νέες μεθόδους.

en: None
el: Κανένα

en: Non-word characters
el: Χαρακτήρες που δεν είναι λέξεις

en: Normal
el: Κανονικό

en: Not numbers
el: Όχι αριθμοί

en: Not registered
el: Δεν έχει καταχωρηθεί

en: Now
el: Τώρα

en: Numbers
el: Αριθμοί

en: Occurrence
el: Εμφάνιση

en: Original value
el: Αρχική τιμή

en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: Parent folder pattern
el: Μοτίβο γονικού φακέλου

[ctx: lang.txtpath]
en: Path
el: Διαδρομή

en: Path and name
el: Διαδρομή και όνομα

[ctx: lang.txtpattern]
en: Pattern
el: Μοτίβο

en: Personal use
el: Προσωπική χρήση

[ctx: lang.txtpopulatelist]
en: Populate list
el: Συμπλήρωση λίστας

en: Position
el: Θέση

[ctx: lang.txtprebatchscript]
en: Pre batch script...
el: Σενάριο προ-εργασίας...

en: Recent
el: Πρόσφατα

en: Recyle bin
el: Κάδος ανακύκλωσης

en: Free version - Get license
el: Δωρεάν έκδοση - Λήψη άδειας χρήσης

en: Registered to %s
el: Εγγεγραμμένο στο  %s

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Relative date and time
el: Σχετική ημερομηνία και ώρα

en: Renamed
el: Μετονομάστηκε

en: Renamed item
el: Μετονομασμένο στοιχείο

en: Renamed item path
el: Διαδρομή μετονομασμένου στοιχείου

en: Absolute number
el: Απόλυτος αριθμός

en: Relative to existing number
el: Σε σχέση με τον υπάρχοντα αριθμό

[ctx: lang.txtreplace]
en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Replace with
el: Αντικατάσταση με

en: Select folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Show
el: Εμφάνιση

[ctx: lang.txtstart]
en: Start
el: Έναρξη

en: Start and end
el: Έναρξη και τέλος

en: Starts with
el: Ξεκινά με

[ctx: lang.txtstatus]
en: Status
el: Κατάσταση

en: Super compact
el: Υπερσυμπαγές

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Text list
el: Λίστα κειμένων

en: Title case
el: Κεφαλαία και πεζά στον τίτλο

en: Toggle
el: Εναλλαγή

en: Top of list
el: Κορυφή λίστας

en: Top of window
el: Πάνω μέρος του παραθύρου

en: Unchanged items
el: Αμετάβλητα στοιχεία

en: Upper case
el: Κεφαλαία γράμματα

en: Value
el: Τιμή

en: Items with errors
el: Στοιχεία με σφάλματα

en: Items without errors
el: Στοιχεία χωρίς σφάλματα

en: Word characters
el: Χαρακτήρες λέξης

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: No padding
el: Χωρίς συμπλήρωση

en: This method list contains an active Script method. Only load scripts from trusted sources.
    
    How do you want to load the Script method?
el: Αυτή η λίστα μεθόδων περιέχει μια ενεργή μέθοδο Script. Φόρτωση script μόνο από αξιόπιστες πηγές.
    
    Πώς θέλετε να φορτώσετε τη μέθοδο Script?

[ctx: tabout.btnclose.caption]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: About
el: Σχετικά

en: Also check out the forum
el: Δείτε επίσης το φόρουμ

en: Comments, bugs, ways of improvements etc. are very welcome.
el: Σχόλια, σφάλματα, τρόποι βελτίωσης κ.λπ. είναι ευπρόσδεκτα.

[ctx: tadddir.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: New folder...
el: Νέος φάκελος...

en: Add Folder
el: Προσθήκη φακέλου

en: Include &subfolders
el: Συμπερίληψη &υποφακέλων

[ctx: tadddir.chknotmatching.caption]
en: Not matching
el: Δεν ταιριάζει

en: &Mask:
el: &Μάσκα:

[ctx: tadddir.lblregexmatch.caption]
en: Regular expression match:
el: Αντιστοίχιση τυπικής έκφρασης:

en: Add...
el: Προσθήκη...

en: Add Method
el: Προσθήκη..."

en: Auto test
el: Αυτόματη δοκιμή

[ctx: tarenmain.bottom1.caption]
en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Rename Files
el: Μετονομασία αρχείων

en: Rename Folders
el: Μετονομασία φακέλων

[ctx: tarenmain.btnhelp.caption]
en: Help
el: Βοήθεια

en: Need help getting started?
el: Χρειάζεστε βοήθεια για να ξεκινήσετε?

en: Folder panel
el: Πίνακας φακέλων

[ctx: tarenmain.btnleftpanelitemdetails.hint]
en: Item details
el: Λεπτομέρειες αντικειμένου

[ctx: tarenmain.btnleftpanelmethods.hint]
en: Renaming methods
el: Μετονομασία μεθόδων

[ctx: tarenmain.btnleftpanelpreview.hint]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

[ctx: tarenmain.btnsearch.caption]
en: Find
el: Εύρεση

en: Start batch
el: Έναρξη Εργασιών

en: Change Method to
el: Αλλαγή μεθόδου σε

en: Don't show this again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό

[ctx: tarenmain.clear1.caption]
en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Clear List
el: Εκκαθάριση λίστας

en: &Copy
el: &Αντιγραφή

en: Cu&t
el: Α&ποκοπή

en: Delete
el: Διαγραφή

[ctx: tarenmain.dlgopenbatchmethodlist.title]
en: Open batch method
el: Άνοιγμα μεθόδου εργασίας

en: Save batch method
el: Αποθήκευση μεθόδου εργασίας

[ctx: tarenmain.down1.caption]
en: Down
el: Κάτω

en: Insert &Tag
el: Εισαγωγή &Ετικέτας

en: Add batch method
el: Προσθήκη μεθόδου εργασίας

[ctx: tarenmain.lblbatchmode.caption]
en: Batch mode:
el: Λειτουργία εργασιών:

[ctx: tarenmain.lblfileinfopaneltitle.caption]
en: Item details
el: Λεπτομέρειες στοιχείου

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Add items
el: Προσθήκη στοιχείων

[ctx: tarenmain.lblnamecollisionrulepattern.caption]
en: Pattern:
el: Μοτίβο:

[ctx: tarenmain.lblnamecollisionruleseparator.caption]
en: Separator:
el: Διαχωριστής:

[ctx: tarenmain.lblnamecollisionrulestart.caption]
en: Start:
el: Έναρξη:

en: No methods found.
el: Δεν βρέθηκαν μέθοδοι.

en: Output folder:
el: Φάκελος εξαγωγής:

[ctx: tarenmain.lblpreviewpaneltitle.caption]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

[ctx: tarenmain.lblrenamingmethods.caption]
en: Renaming methods
el: Μετονομασία μεθόδων

en: No more results
el: Δεν υπάρχουν άλλα αποτελέσματα

[ctx: tarenmain.lblstatuslastresult.caption]
en: Last result
el: Τελευταίο αποτέλεσμα

[ctx: tarenmain.lbltoolbaradd.caption]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: tarenmain.lbltoolbarlist.caption]
en: List
el: Λίστα

[ctx: tarenmain.lbltoolbarnamecollisionrule.caption]
en: Name collision rule
el: Κανόνας διένεξης ονόματος

[ctx: tarenmain.lbltoolbaroptions.caption]
en: Options
el: Επιλογές

[ctx: tarenmain.lbltoolbartools.caption]
en: Tools
el: Εργαλεία

en: close
el: κλείσιμο

en: Upgrade now!
el: Αναβάθμιση τώρα!

en: A new version of Advanced Renamer is available.
el: Μια νέα έκδοση του Advanced Renamer είναι διαθέσιμη.

en: Load List...
el: Φόρτωση λίστας...

[ctx: tarenmain.menuitem1.caption]
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: MethodBar
el: Γραμμή Μεθόδων

en: &About...
el: &Σχετικά με...

en: Add method
el: Προσθήκη μεθόδου

[ctx: tarenmain.mniaddfiles.caption]
en: Files
el: Αρχεία

[ctx: tarenmain.mniaddfolders.caption]
en: Folders
el: Φάκελοι

[ctx: tarenmain.mniaddselected.caption]
en: Add selected
el: Προσθήκη επιλεγμένων

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsbottom.caption]
en: Bottom
el: Κάτω μέρος

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsdown.caption]
en: Down
el: Κάτω

en: Load Method List
el: Φόρτωση λίστας μεθόδων

en: Save Method List
el: Αποθήκευση λίστας μεθόδων

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodstop.caption]
en: Top
el: Στην Κορυφή

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsup.caption]
en: Up
el: Επάνω

en: Change description...
el: Αλλαγή περιγραφής...

en: Check for &new version...
el: Έλεγχος για &νέα έκδοση...

[ctx: tarenmain.mniclearbatchmethods.caption]
en: Clear
el: Εκκαθάριση

[ctx: tarenmain.mniclearlist.caption]
en: Clear
el: Εκκαθάριση

[ctx: tarenmain.mnicolumns.caption]
en: Columns
el: Στήλες

en: Command line
el: Γραμμή εντολών

en: Remove method
el: Κατάργηση μεθόδου

en: Duplicate
el: Διπλασιασμός

en: Export...
el: Εξαγωγή...

en: Fit Columns
el: Προσαρμογή στηλών

en: Add to favorites...
el: Προσθήκη στα αγαπημένα...

[ctx: tarenmain.mnifolderpaneladdselected.caption]
en: Add selected
el: Προσθήκη επιλεγμένων

en: Change name...
el: Αλλαγή ονόματος...

[ctx: tarenmain.mnifolderpanelrefresh.caption]
en: Refresh
el: Ανανέωση

[ctx: tarenmain.mnifolderpanelremovefav.caption]
en: Remove from favorites
el: Αφαίρεση από τα αγαπημένα

[ctx: tarenmain.mnifolderpanelremovefav2.caption]
en: Remove from favorites
el: Αφαίρεση από τα αγαπημένα

en: Show favorites
el: Εμφάνιση αγαπημένων

en: Show files
el: Εμφάνιση αρχείων

en: Visit the online &forum...
el: Επισκεφθείτε το διαδικτυακό &φόρουμ...

[ctx: tarenmain.mnigpsvalues.caption]
en: GPS Values
el: Τιμές GPS

[ctx: tarenmain.mniimport.caption]
en: Import
el: Εισαγωγή

en: Data from CSV
el: Δεδομένα από CSV

en: Files from CSV
el: Αρχεία από CSV

en: Inverse marks
el: Αντίστροφα σημάδια

en: License key...
el: Κλειδί άδειας χρήσης...

[ctx: tarenmain.mnilistbottom.hint]
en: Bottom
el: Κάτω μέρος

[ctx: tarenmain.mnilistcopy.caption]
en: Copy
el: Αντιγραφή

[ctx: tarenmain.mnilistcopycolumn.caption]
en: Column
el: Στήλη

en: Selected rows
el: Επιλεγμένες σειρές

[ctx: tarenmain.mnilistcopytable.caption]
en: Table
el: Πίνακας

[ctx: tarenmain.mnilistdown.hint]
en: Down
el: Κάτω

[ctx: tarenmain.mnilisttop.hint]
en: Top
el: Κορυφή

[ctx: tarenmain.mnilistup.hint]
en: Up
el: Επάνω

en: Load
el: Φόρτωση

en: Mark
el: Επισήμανση

en: Mark all
el: Επισήμανση όλων

en: Mark by pattern...
el: Επισήμανση με βάση το μοτίβο...

en: Mark none
el: Επισήμανση Κανενός

en: Mark not matching pattern...
el: Επισήμανση μη ταιριαστού μοτίβου...

en: Mark selected
el: Επισήμανση επιλεγμένου

[ctx: tarenmain.mnimenusavelist.caption]
en: Export
el: Εξαγωγή

[ctx: tarenmain.mnimetadata.caption]
en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

[ctx: tarenmain.mnimethodcheckall.caption]
en: Check all
el: Επιλογή όλων

en: Help...
el: Βοήθεια...

en: Append method list file
el: Προσθήκη αρχείου λίστας μεθόδων

en: Add methods to bottom...
el: Προσθήκη μεθόδων στο κάτω μέρος...

en: Add methods to top...
el: Προσθήκη μεθόδων στην κορυφή...

en: Load method list...
el: Φόρτωση λίστας μεθόδων...

en: Save method list...
el: Αποθήκευση λίστας μεθόδων...

en: Clear recently opened...
el: Καθαρισμός πρόσφατα ανοιγμένων...

[ctx: tarenmain.mnimethodslistmorerecent.caption]
en: More
el: Περισσότερα

[ctx: tarenmain.mnimethoduncheckall.caption]
en: Uncheck all
el: Αποεπιλογή όλων

en: More...
el: Περισσότερα...

en: Move Bottom
el: Μετακίνηση στο κάτω μέρος

en: Move Down
el: Μετακίνηση προς τα κάτω

en: Move Selected
el: Μετακίνηση επιλεγμένων

en: Move Top
el: Μετακίνηση στην κορυφή

en: Move Up
el: Μετακίνηση προς τα πάνω

en: Open containing folder
el: Άνοιγμα φακέλου που περιέχει

en: Override new filename...
el: Παράκαμψη νέου ονόματος αρχείου...

en: Pair renaming
el: Μετονομασία ζεύγους

en: About Advanced Renamer
el: Σχετικά με το Advanced Renamer

en: Random
el: Τυχαίος

en: Remove by pattern...
el: Αφαίρεση με μοτίβο...

en: Remove items with errors
el: Κατάργηση στοιχείων με σφάλματα

en: Remove special
el: Ειδική Κατάργηση

en: Remove unchanged items
el: Αφαίρεση αμετάβλητων στοιχείων

en: Remove unmarked items
el: Αφαίρεση στοιχείων χωρίς επισήμανση

[ctx: tarenmain.mnisearch.caption]
en: Find
el: Εύρεση

en: Select
el: Επιλογή

[ctx: tarenmain.mniselectall.caption]
en: Select all
el: Επιλογή όλων

[ctx: tarenmain.mniselectnone.caption]
en: Select none
el: Επιλογή κανενός

[ctx: tarenmain.mnisettings.caption]
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

[ctx: tarenmain.mnisortbycolumn.caption]
en: Column
el: Στήλη

en: Pattern...
el: Μοτίβο...

[ctx: tarenmain.mnitestnames.caption]
en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Undo batch
el: Αναίρεση δέσμης

en: Unmark by pattern...
el: Κατάργηση επισήμανσης με βάση το μοτίβο...

en: Unmark items with errors
el: Κατάργηση επισήμανσης στοιχείων με σφάλματα

en: Unmark selected
el: Κατάργηση επισήμανσης επιλεγμένων

en: &User guide...
el: &Οδηγός χρήστη...

[ctx: tarenmain.move1.caption]
en: Move
el: Μετακίνηση

en: Run
el: Εκτέλεση

en: &Paste
el: Επικόλληση

[ctx: tarenmain.refresh1.caption]
en: Refresh
el: Ανανέωση

[ctx: tarenmain.remove1.caption]
en: Remove
el: Κατάργηση

en: Save List
el: Αποθήκευση λίστας

en: Select &All
el: Επιλογή όλων

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuadd.caption]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuhelp.caption]
en: Help
el: Βοήθεια

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuimport.caption]
en: Import
el: Εισαγωγή

[ctx: tarenmain.tbsmallmenulist.caption]
en: List
el: Λίστα

[ctx: tarenmain.tbsmallmenunamecollision.caption]
en: Name collision rule
el: Κανόνας διένεξης ονόματος

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuoptions.caption]
en: Options
el: Επιλογές

[ctx: tarenmain.tbsmallmenutools.caption]
en: Tools
el: Εργαλεία

[ctx: tarenmain.top1.caption]
en: Top
el: Στην Κορυφή

en: &Undo
el: Αναίρεση

[ctx: tarenmain.up1.caption]
en: Up
el: Επάνω

en: Show errors...
el: Εμφάνιση σφαλμάτων...

en: Undo last batch...
el: Αναίρεση τελευταίας δέσμης...

[ctx: tbatchresultframe.lblerrorsfound.caption]
en: Errors found:
el: Βρέθηκαν σφάλματα:

[ctx: tbatchresultframe.lbllastresult.caption]
en: Last result
el: Τελευταίο αποτέλεσμα

en: Total number of items:
el: Συνολικός αριθμός στοιχείων:

en: Add all items
el: Προσθήκη όλων των στοιχείων

en: Add items with errors
el: Προσθήκη στοιχείων με σφάλματα

en: Add successful items
el: Προσθήκη επιτυχημένων στοιχείων

en: Add unchanged items
el: Προσθήκη αμετάβλητων στοιχείων

en: &Bottom
el: Κάτω μέρος

[ctx: tcustomizecols.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tcustomizecols.btndefault.caption]
en: Default
el: Προεπιλογή

en: &Down
el: Κάτω

en: &Top
el: Κορυφή

en: &Up
el: Επάνω

[ctx: tcustomizecols.caption]
en: Columns
el: Στήλες

en: Available columns:
el: Διαθέσιμες στήλες:

en: Column &Width:
el: Πλάτος στήλης:

en: Selected columns:
el: Επιλεγμένες στήλες:

en: Apply action to existing target files:
el: Εφαρμογή ενέργειας σε υπάρχοντα αρχεία προορισμού:

en: Some of the target files already exist. Choose an action below.
el: Ορισμένα από τα αρχεία προορισμού υπάρχουν ήδη. Επιλέξτε μια ενέργεια παρακάτω.

en: Move to a folder...
el: Μετακίνηση σε φάκελο...

en: Move to recycle bin...
el: Μετακίνηση στον κάδο ανακύκλωσης...

en: Name collision rule...
el: Κανόνας διένεξης ονόματος...

[ctx: terrorsframe.linkrefresh.caption]
en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Rename files...
el: Μετονομασία αρχείων...

[ctx: tfrmaddfolderchoice.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Add folder
el: Προσθήκη φακέλου

en: Add &root folders
el: Προσθήκη φακέλων ρίζας

en: Add &subfolders
el: Προσθήκη &υποφακέλων

en: &Include subfolders
el: &Συμπερίληψη υποφακέλων

[ctx: tfrmaddfolderchoice.chknotmatching.caption]
en: Not matching
el: Δεν ταιριάζει

en: Filename &mask:
el: &Μάσκα ονόματος αρχείου:

[ctx: tfrmaddfolderchoice.lblregex.caption]
en: Regular expression match:
el: Αντιστοίχιση τυπικής έκφρασης:

en: Add the &files in the folders
el: Προσθήκη των &αρχείων στους φακέλους

en: Add the f&olders
el: Προσθέστε τους &φακέλους

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Apply condition
el: Εφαρμογή συνθήκης

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.chknotmatching.caption]
en: Not matching
el: Δεν ταιριάζει

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblfield.caption]
en: Field:
el: Πεδίο:

en: Any item not matching the condition below will be ignored. Comparison is case insensitive.
el: Οποιοδήποτε στοιχείο δεν ταιριάζει με την παρακάτω συνθήκη θα αγνοηθεί. Η σύγκριση δεν κάνει διάκριση πεζών-κεφαλαίων.

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblmatch.caption]
en: Match:
el: Αντιστοίχιση:

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblpattern.caption]
en: Pattern:
el: Μοτίβο:

[ctx: tfrmcommandline.btnclose.caption]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: Copy command
el: Αντιγραφή Εντολής

en: Save to .bat file...
el: Αποθήκευση σε αρχείο .bat...

en: Command line configuration
el: Ρύθμιση παραμέτρων γραμμής εντολών

en: Also add items from subfolders
el: Προσθήκη στοιχείων και από υποφακέλους

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Save batch file
el: Αποθήκευση αρχείου δέσμης

en: Save file
el: Αποθήκευση αρχείου

[ctx: tfrmcommandline.dlgopenbatchmethodlist.title]
en: Open batch method
el: Άνοιγμα αρχείου δέσμης μεθόδου

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

[ctx: tfrmcommandline.lblbatchmode.caption]
en: Batch mode:
el: Λειτουργία δέσμης εργασιών:

en: Command:
el: Εντολή:

en: Destination folder:
el: Φάκελος προορισμού:

en: File containing items:
el: Αρχείο που περιέχει στοιχεία:

en: Item mask:
el: Μάσκα αντικειμένου:

en: Item order:
el: Σειρά αντιστοίχισης στοιχείου:

en: Item paths (one per line):
el: Διαδρομές στοιχείων (μία ανά γραμμή):

en: Item types:
el: Τύποι στοιχείου:

en: Method list file:
el: Αρχείο λίστας μεθόδων:

en: Output to log file:
el: Εξαγωγή στο αρχείο καταγραφής:

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Regex item mask:
el: Μάσκα αντικειμένου Regex:

en: File containing items
el: Αρχείο που περιέχει στοιχεία

en: Items from path
el: Στοιχεία από τη διαδρομή

en: List of items
el: Λίστα στοιχείων

[ctx: tfrmcsvimport.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tfrmcsvimport.btnok.caption]
en: &Import
el: Εισαγωγή

en: CSV Import
el: Εισαγωγή CSV

[ctx: tfrmcsvimport.chkfirstlineheader.caption]
en: First line is header
el: Η πρώτη γραμμή είναι η κεφαλίδα

en: Base folder for original files:
el: Βασικός φάκελος για τα πρωτότυπα αρχεία:

en: Column for new filename: (optional)
el: Στήλη για νέο όνομα αρχείου: (προαιρετικό)

en: Column for original filename:
el: Στήλη για το αρχικό όνομα αρχείου:

[ctx: tfrmcsvimport.lblcolumnseparator.caption]
en: Delimiter:
el: Οριοθέτης:

[ctx: tfrmcsvimport.lblencoding.caption]
en: File encoding:
el: Κωδικοποίηση αρχείου:

[ctx: tfrmcsvimport.lblfilename.caption]
en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Original filename
el: Αρχικό όνομα αρχείου

en: New filename
el: Νέο Όνομα Αρχείου

[ctx: tfrmcsvimport.lstcsv.columns[2].caption]
en: Status
el: Κατάσταση

[ctx: tfrmcsvimportdata.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tfrmcsvimportdata.btnok.caption]
en: &Import
el: Εισαγωγή

en: CSV Import Data
el: Εισαγωγή δεδομένων CSV

[ctx: tfrmcsvimportdata.chkfirstlineheader.caption]
en: First line is header
el: Η πρώτη γραμμή είναι η κεφαλίδα

[ctx: tfrmcsvimportdata.lblcolumnseparator.caption]
en: Column separator:
el: Διαχωριστικό στηλών:

en: After import the values will be available through the <Csv:X> tag
el: Μετά την εισαγωγή, οι τιμές θα είναι διαθέσιμες μέσω της ετικέτας <Csv:X>

[ctx: tfrmcsvimportdata.lblencoding.caption]
en: File encoding:
el: Κωδικοποίηση αρχείου:

[ctx: tfrmcsvimportdata.lblfilename.caption]
en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

[ctx: tfrmcsvsettings.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: CSV Settings
el: Ρυθμίσεις CSV

en: Header row
el: Γραμμή κεφαλίδας

[ctx: tfrmcsvsettings.chkquoteall.caption]
en: Quote all cells
el: Παράθεση όλων των κελιών

[ctx: tfrmcsvsettings.lbldelimiter.caption]
en: Delimiter:
el: Οριοθέτης:

en: Encoding:
el: Κωδικοποίηση:

[ctx: tfrmcsvsettings.lblquote.caption]
en: Quotation character:
el: Χαρακτήρας παραθέματος:

[ctx: tfrmexport.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tfrmexport.caption]
en: Export
el: Εξαγωγή

en: Add header row
el: Προσθήκη γραμμής κεφαλίδας

[ctx: tfrmexport.chkcsvquoteall.caption]
en: Quote all cells
el: Παράθεση όλων των κελιών

en: Include image preview (if available)
el: Συμπερίληψη προεπισκόπησης εικόνας (εάν είναι διαθέσιμη)

[ctx: tfrmexport.chkjsoncompact.caption]
en: Compact
el: Συμπαγές

[ctx: tfrmexport.lblcsvcolumnseparator.caption]
en: Column separator:
el: Διαχωριστικό στηλών:

[ctx: tfrmexport.lblcsvencoding.caption]
en: File encoding:
el: Κωδικοποίηση αρχείου:

[ctx: tfrmexport.lblcsvquote.caption]
en: Quotation character:
el: Χαρακτήρας παραθέματος:

en: Export fields:
el: Εξαγωγή πεδίων:

[ctx: tfrmexport.lblfilename.caption]
en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Data layout:
el: Διάταξη δεδομένων:

en: Indentation:
el: Οδόντωση:

[ctx: tfrmexport.lbltxtencoding.caption]
en: File encoding:
el: Κωδικοποίηση αρχείου:

en: Export field:
el: Εξαγωγή πεδίων:

[ctx: tfrmexport.micustomfieldsselectall.caption]
en: Select all
el: Επιλογή όλων

[ctx: tfrmexport.micustomfieldsselectnone.caption]
en: Select none
el: Επιλογή κανενός

en: Active columns
el: Ενεργές στήλες

en: Details
el: Λεπτομέρειες

[ctx: tfrmexport.rbhtmldatalayouttable.caption]
en: Table
el: Πίνακας

en: First use
el: Πρώτη χρήση

en: Accept license terms
el: Αποδοχή όρων άδειας χρήσης

en: Help getting started
el: Βοήθεια για να ξεκινήσετε

en: License terms:
el: Όροι άδειας χρήσης:

en: If this is your first use of Advanced Renamer you might want to checkout the "Help getting started" page from the user guide. It will quickly help you learn the basic features of the program.
el: Αν αυτή είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείτε το Advanced Renamer, ίσως θελήσετε να ρίξετε μια ματιά στη σελίδα "Βοήθεια για τα πρώτα βήματα" από τον οδηγό χρήστη. Θα σας βοηθήσει γρήγορα να μάθετε τα βασικά χαρακτηριστικά του προγράμματος.

[ctx: tfrmitemdetails.btncopytag.caption]
en: Copy
el: Αντιγραφή

en: ExifTool is an external program with support for more file formats.
el: Το ExifTool είναι ένα εξωτερικό πρόγραμμα με υποστήριξη για περισσότερες μορφές αρχείων.

[ctx: tfrmitemdetails.lblfilter.caption]
en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Group:
el: Ομάδα:

en: Change Exiftool value...
el: Αλλαγή τιμής Exiftool...

[ctx: tfrmitemdetails.mnicopy.caption]
en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy table
el: Αντιγραφή πίνακα

en: Copy tag
el: Αντιγραφή Ετικέτας

[ctx: tfrmitempreview.lblnopreview.caption]
en: No preview available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη προεπισκόπηση

en: JS Console
el: Κονσόλα JS

[ctx: tfrmjsconsole.lblfilter.caption]
en: Filter:
el: Φίλτρο:

[ctx: tfrmjsconsole.lblmatch.caption]
en: Match:
el: Αντιστοίχιση:

en: Close and apply script
el: Κλείσιμο και εφαρμογή σεναρίου

[ctx: tfrmjsscript.btnfindnext.caption]
en: Find
el: Εύρεση

[ctx: tfrmjsscript.caption]
en: Script
el: Σενάριο (Script)

en: This script will be executed only once and prior to iterating and processing all the items in the list. Use it to set up any initial values.
el: Αυτό το σενάριο θα εκτελεστεί μόνο μία φορά και πριν από την επανάληψη και την επεξεργασία όλων των στοιχείων της λίστας. Χρησιμοποιήστε το για να ορίσετε τυχόν αρχικές τιμές.

en: This script will be executed one time for every item in the list.
el: Αυτό το σενάριο θα εκτελεστεί μία φορά για κάθε στοιχείο της λίστας.

[ctx: tfrmjsscript.mnifind.caption]
en: Find
el: Εύρεση

[ctx: tfrmkeyboardshortcut.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tfrmkeyboardshortcut.btnclear.caption]
en: Clear
el: Καθαρισμός

[ctx: tfrmkeyboardshortcut.btndefault.caption]
en: Default
el: Προεπιλογή

[ctx: tfrmkeyboardshortcut.btnok.caption]
en: OK
el: ΟΚ

[ctx: tfrmkeyboardshortcut.chkcommand.caption]
en: Command
el: Εντολή

en: Option
el: Επιλογή

en: Key:
el: Google Map API Key

[ctx: tfrmlicensebyfile.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: ... or load from file
el: ... ή φόρτωση από αρχείο

en: License by file
el: Άδεια χρήσης από αρχείο

en: Insert activation file:
el: Εισαγωγή αρχείου ενεργοποίησης:

en: Are you having issues activation the license key? Click the link and follow instructions
el: Αντιμετωπίζετε προβλήματα με την ενεργοποίηση του κλειδιού άδειας χρήσης; Κάντε κλικ στον σύνδεσμο και ακολουθήστε τις οδηγίες.

en: Load script
el: Φόρτωση σεναρίου

en: Don't ask again
el: Μην ερωτηθώ ξανά

en: Active
el: Ενεργός

en: Inactive
el: Ανενεργός

en: Skip
el: Παράληψη

[ctx: tfrmnamecollisionrule.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Name Collision Rule
el: Κανόνας διένεξης ονόματος

en: Name Collision Rule:
el: Κανόνας διένεξης ονόματος:

[ctx: tfrmnamecollisionrule.lblnamecollisionrulepattern.caption]
en: Pattern:
el: Μοτίβο:

[ctx: tfrmnamecollisionrule.lblnamecollisionruleseparator.caption]
en: Separator:
el: Διαχωριστής:

[ctx: tfrmnamecollisionrule.lblnamecollisionrulestart.caption]
en: Start:
el: Έναρξη:

[ctx: tfrmtargetfilesaction.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Target files action
el: Ενέργεια στόχου αρχείων

en: Move files to this folder:
el: Μετακίνηση αρχείων σε αυτόν τον φάκελο:

en: Move files to recycle bin
el: Μετακίνηση αρχείων στον κάδο ανακύκλωσης

en: Rename files
el: Μετονομασία αρχείων

[ctx: tfrmtargetfilesaction.listfiles.columns[0].caption]
en: Filename
el: Όνομα αρχείου

[ctx: tfrmtargetfilesaction.listfiles.columns[1].caption]
en: New Filename
el: Νέο Όνομα Αρχείου

[ctx: tfrmtargetfilesaction.listfiles.columns[2].caption]
en: Path
el: Διαδρομή

[ctx: tfrmtargetfilesaction.listfiles.columns[3].caption]
en: New Path
el: Νέα Διαδρομή

[ctx: tfrmtargetfilesaction.listfiles.columns[4].caption]
en: Error
el: Σφάλμα

en: Add prefix
el: Προσθήκη προθέματος

en: Add surfix
el: Προσθήκη επιθέματος

[ctx: tfrmtargetfilesaction.rbrenamenewname.caption]
en: New name
el: Νέο όνομα

[ctx: tfrmwatchfolder.btnstart.caption]
en: Start
el: Έναρξη

en: Stop
el: Διακοπή

[ctx: tgpsvaluesform.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tgpsvaluesform.caption]
en: GPS Values
el: Τιμές GPS

en: Use the list below to override GPS values.
el: Χρησιμοποιήστε την παρακάτω λίστα για να παρακάμψετε τις τιμές GPS.

en: Filesize
el: Μέγεθος αρχείου

en: &Help
el: Βοήθεια

en: Tag documentation
el: Τεκμηρίωση ετικετών

en: Add to favorites
el: Προσθήκη στα αγαπημένα

[ctx: tinserttag.mnimove.caption]
en: Move
el: Μετακίνηση

[ctx: tinserttag.mnimovebottom.caption]
en: Bottom
el: Κάτω μέρος

[ctx: tinserttag.mnimovedown.caption]
en: Down
el: Κάτω

[ctx: tinserttag.mnimovetop.caption]
en: Top
el: Κορυφή

[ctx: tinserttag.mnimoveup.caption]
en: Up
el: Επάνω

[ctx: tinserttag.mniremovefromfav.caption]
en: Remove from favorites
el: Αφαίρεση από τα αγαπημένα

[ctx: tinserttag.tabsheet1.caption]
en: Default
el: Προεπιλογή

en: Advanced
el: Προχωρημένος

[ctx: tinserttagwnd.btnadd.caption]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: tinserttagwnd.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Text field value
el: Τιμή πεδίου κειμένου

[ctx: tinserttagwnd.chkuseregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
el: Χρήση κανονικών εκφράσεων

en: Help with regular expressions
el: Βοήθεια με κανονικές εκφράσεις

en: Tags:
el: Ετικέτες:

[ctx: tinserttagwnd.mnisavedpatternsremove.caption]
en: Remove
el: Κατάργηση

en: Numeric value
el: Αριθμητική τιμή

[ctx: tinserttagwnd.rbpattern.caption]
en: Pattern
el: Μοτίβο

[ctx: tmetadatabatchform.btncancelbatch.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tmetadatabatchform.btnclose.caption]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: START BATCH
el: Έναρξη Εργασιών

en: Batch write metadata
el: Μαζική εγγραφή μεταδεδομένων

en: Changing metadata of files can potentially corrupt files. Please make sure to backup any files before attempting to change any metadata. Also only use this functionality on files located on local hard drive. Will work with most JPEGs and many other file types.
el: Η αλλαγή των μεταδεδομένων των αρχείων μπορεί να καταστρέψει τα αρχεία. Βεβαιωθείτε ότι έχετε δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας όλων των αρχείων πριν επιχειρήσετε να αλλάξετε οποιαδήποτε μεταδεδομένα. Επίσης, χρησιμοποιήστε αυτήν τη λειτουργία μόνο σε αρχεία που βρίσκονται στον τοπικό σκληρό δίσκο. Λειτουργεί με τα περισσότερα αρχεία JPEG και πολλούς άλλους τύπους αρχείων.

en: Metadata field:
el: Πεδίο μεταδεδομένων:

[ctx: tmetadatabatchform.mniaction.caption]
en: Action
el: Ενέργεια

en: Change case
el: Αλλαγή πεζών-κεφαλαίων

[ctx: tmetadatabatchform.mnicopytoall.caption]
en: Copy value to all
el: Αντιγραφή τιμής σε όλα

[ctx: tmetadatabatchform.mnicopytoallabove.caption]
en: Copy value to all above
el: Αντιγραφή τιμής σε όλα τα παραπάνω

[ctx: tmetadatabatchform.mnicopytoallbelow.caption]
en: Copy value to all below
el: Αντιγραφή τιμής σε όλα τα παρακάτω

[ctx: tmethodframeadd.chkbackwards.caption]
en: Backwards
el: Προς τα πίσω

[ctx: tmethodframeadd.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
el: Χρήση κανονικών εκφράσεων

en: Add:
el: Προσθήκη:

[ctx: tmethodframeadd.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

en: At index:
el: Στο ευρετήριο:

[ctx: tmethodframelist.btnfindnext.caption]
en: Find
el: Εύρεση

[ctx: tmethodframelist.btnload.caption]
en: Load list
el: Φόρτωση λίστας

[ctx: tmethodframelist.btnpopulate.caption]
en: Populate list
el: Συμπλήρωση λίστας

en: Save list
el: Αποθήκευση λίστας

[ctx: tmethodframelist.btnwindow.hint]
en: Show in window
el: Εμφάνιση στο παράθυρο

[ctx: tmethodframelist.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

[ctx: tmethodframelist.mnifind.caption]
en: Find
el: Εύρεση

[ctx: tmethodframelistreplace.btnadd.caption]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: tmethodframelistreplace.btnfindnext.caption]
en: Find
el: Εύρεση

[ctx: tmethodframelistreplace.btnremove.caption]
en: Remove
el: Κατάργηση

[ctx: tmethodframelistreplace.btnwindow.hint]
en: Show in window
el: Εμφάνιση στο παράθυρο

[ctx: tmethodframelistreplace.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων

[ctx: tmethodframelistreplace.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
el: Χρήση κανονικών εκφράσεων

[ctx: tmethodframelistreplace.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

[ctx: tmethodframelistreplace.mniclear.caption]
en: Clear
el: Εκκαθάριση

[ctx: tmethodframelistreplace.mnifind.caption]
en: Find
el: Εύρεση

[ctx: tmethodframelistreplace.mnilistbottom.hint]
en: Bottom
el: Κάτω μέρος

[ctx: tmethodframelistreplace.mnilistdown.hint]
en: Down
el: Κάτω

[ctx: tmethodframelistreplace.mnilisttop.hint]
en: Top
el: Κορυφή

[ctx: tmethodframelistreplace.mnilistup.hint]
en: Up
el: Επάνω

en: Remove row
el: Κατάργηση σειράς

[ctx: tmethodframemove.chkbackwards.caption]
en: Backwards
el: Προς τα πίσω

[ctx: tmethodframemove.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
el: Χρήση κανονικών εκφράσεων

en: Move relative
el: Μετακίνηση σχετικών

[ctx: tmethodframemove.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

en: Move count:
el: Μετακίνηση Αρίθμησης:

en: Move from:
el: Μετακίνηση από:

en: Move to:
el: Μετακίνηση σε:

[ctx: tmethodframenewcase.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
el: Χρήση κανονικών εκφράσεων

[ctx: tmethodframenewcase.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

[ctx: tmethodframenewcase.lblcount.caption]
en: Count:
el: Αρίθμηση:

[ctx: tmethodframenewcase.lbllocation.caption]
en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: New case:
el: Νέα διάκριση:

[ctx: tmethodframenewcase.lblpattern.caption]
en: Pattern:
el: Μοτίβο:

en: Position:
el: Θέση:

[ctx: tmethodframenewname.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

en: New name:
el: Νέο όνομα:

[ctx: tmethodframeremove.chkbackwards.caption]
en: Backwards
el: Προς τα πίσω

[ctx: tmethodframeremove.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων

[ctx: tmethodframeremove.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
el: Χρήση κανονικών εκφράσεων

[ctx: tmethodframeremove.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

en: Character list:
el: Λίστα χαρακτήρων:

[ctx: tmethodframeremove.lbllocation.caption]
en: Location:
el: Τοποθεσία:

[ctx: tmethodframeremove.lblpattern.caption]
en: Pattern:
el: Μοτίβο:

[ctx: tmethodframeremove.lblremovecount.caption]
en: Count:
el: Αρίθμηση:

en: Remove type:
el: Κατάργηση τύπου:

en: Starting at:
el: Ξεκινώντας από:

[ctx: tmethodframeremove.pnlmsg.caption]
en: To remove more than one pattern use \ or / to separate the different patterns.
el: Για να αφαιρέσετε περισσότερα από ένα μοτίβα, χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα \ ή / για να διαχωρίσετε τα διαφορετικά μοτίβα.

[ctx: tmethodframeremovepattern.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων

[ctx: tmethodframeremovepattern.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
el: Χρήση κανονικών εκφράσεων

[ctx: tmethodframeremovepattern.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

[ctx: tmethodframeremovepattern.lbldescription.caption]
en: To remove more than one pattern use \ or / to separate the different patterns.
el: Για να αφαιρέσετε περισσότερα από ένα μοτίβα, χρησιμοποιήστε τα πλήκτρα \ ή / για να διαχωρίσετε τα διαφορετικά μοτίβα.

[ctx: tmethodframeremovepattern.lblpattern.caption]
en: Pattern:
el: Μοτίβο:

en: Handle negative numbers
el: Χειρισμός αρνητικών αριθμών

[ctx: tmethodframerenumber.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

en: Change to:
el: Αλλαγή σε:

en: Number length:
el: Μήκος αριθμού:

en: New number:
el: Νέος αριθμός:

en: Number difference:
el: Αριθμητική διαφορά:

en: Number position:
el: Θέση αριθμού:

en: Zero padding:
el: Μηδενική συμπλήρωση:

en: Skip:
el: Παράληψη:

[ctx: tmethodframereplace.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων

[ctx: tmethodframereplace.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
el: Χρήση κανονικών εκφράσεων

[ctx: tmethodframereplace.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

en: To replace more than one pattern use \ or / to separate the different patterns.
el: Για να αντικαταστήσετε περισσότερα από ένα μοτίβα, χρησιμοποιήστε \ ή / για να διαχωρίσετε τα διαφορετικά μοτίβα.

[ctx: tmethodframereplace.lbloccurrence.caption]
en: Occurrence:
el: Εμφάνιση:

en: Replace:
el: Αντικατάσταση:

en: Replace with:
el: Αντικατάσταση με:

en: Apply script
el: Εφαρμογή σεναρίου script

en: Log...
el: Αρχείο καταγραφής...

[ctx: tmethodframescript.btnprescript.caption]
en: Pre batch script...
el: Σενάριο προ-εργασίας...

[ctx: tmethodframescript.btnwindow.hint]
en: Show in window
el: Εμφάνιση στο παράθυρο

[ctx: tmethodframescript.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

[ctx: tmethodframeswap.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

[ctx: tmethodframeswap.lbloccurrence.caption]
en: Occurrence:
el: Εμφάνιση:

[ctx: tmethodframeswap.lblseparator.caption]
en: Separator:
el: Διαχωριστής:

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytoaccessed.caption]
en: Accessed date and time
el: Ημερομηνία και ώρα πρόσβασης

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytocreated.caption]
en: Created date and time
el: Ημερομηνία και ώρα δημιουργίας

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytomodified.caption]
en: Modified date and time
el: Ημερομηνία και ώρα τροποποίησης

[ctx: tmethodframetimestamp.label1.caption]
en: Pattern:
el: Μοτίβο:

[ctx: tmethodframetimestamp.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

en: Day:
el: Ημέρα:

en: Hour:
el: Ωρα:

[ctx: tmethodframetimestamp.lblmetadatafield.caption]
en: Field:
el: Πεδίο:

en: Month:
el: Μήνας:

en: Set to:
el: Ορισμός σε:

en: Year:
el: Έτος:

[ctx: tmethodframetrim.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Inverse match
el: Αντίστροφη αντιστοίχιση

[ctx: tmethodframetrim.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
el: Εφαρμογή σε:

[ctx: tmethodframetrim.lbllocation.caption]
en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Trim characters:
el: Περικοπή χαρακτήρων:

[ctx: tmethodpanelwnd.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tpleaseregisterform.btnbuy.caption]
en: Buy
el: Αγορά

[ctx: tpleaseregisterform.btnbuypersonal.caption]
en: Buy
el: Αγορά

[ctx: tpleaseregisterform.btnclose.caption]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: Install license by file
el: Εγκατάσταση άδειας χρήσης ανά αρχείο

[ctx: tpleaseregisterform.btnremove.caption]
en: Remove
el: Κατάργηση

en: Apply
el: Εφαρμόγη

en: License
el: Αδεια

en: For commercial use:
el: Για εμπορική χρήση:

en: License key:
el: Κλειδί άδειας χρήσης:

en: Name:
el: Ονομα:

en: For personal use:
el: Για προσωπική χρήση:

en: If you find Advanced Renamer useful and use it regularly, consider supporting its development by purchasing a license. Your contribution helps improve the software and ensures continued updates and support. A license is required for commercial use. Use the buttons below to get your license key.
el: Εάν θεωρείτε χρήσιμο το Advanced Renamer και το χρησιμοποιείτε τακτικά, σκεφτείτε να υποστηρίξετε την ανάπτυξή του αγοράζοντας μια άδεια χρήσης. Η συνεισφορά σας βοηθά στη βελτίωση του λογισμικού και διασφαλίζει συνεχείς ενημερώσεις και υποστήριξη. Απαιτείται άδεια χρήσης για εμπορική χρήση. Χρησιμοποιήστε τα παρακάτω κουμπιά για να λάβετε το κλειδί άδειας χρήσης.

[ctx: tprerenaming.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: tprerenaming.btnstart.caption]
en: Start
el: Έναρξη

en: Start Renaming
el: Έναρξη Μετονομασίας

en: Make sure your renaming settings are correct before hitting the Start button.
el: Βεβαιωθείτε ότι οι ρυθμίσεις μετονομασίας είναι σωστές πριν πατήσετε το κουμπί Έναρξη.

en: See Errors
el: Δείτε τα σφάλματα

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Never ask again
el: Μην ερωτηθώ ξανά

en: Add files:
el: Προσθήκη αρχείων:

[ctx: tprogress.lblerrorsfound.caption]
en: Errors found:
el: Βρέθηκαν σφάλματα:

en: Please wait while performing batch...
el: Παρακαλώ περιμένετε κατά την εκτέλεση της δέσμης ενεργειών...

en: Total amount of files:
el: Συνολικός αριθμός αρχείων:

[ctx: tprogress.listview1.columns[0].caption]
en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: ErrorCode
el: Κωδικός σφάλματος

en: Error Desc
el: Περιγραφή σφάλματος

[ctx: tprogress.statusbar1.panels[0].text]
en: Total files:
el: Σύνολο αρχείων:

en: Successfull:
el: Επιτυχής:

[ctx: tprogress.statusbar1.panels[2].text]
en: Errors:
el: Σφάλματα:

[ctx: tprogressadd.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Please Wait
el: Παρακαλώ περιμένετε

[ctx: tprogressadd.lbladdingfiles.caption]
en: Adding files...
el: Προσθήκη αρχείων...

en: Skip erroneous files
el: Παράλειψη εσφαλμένων αρχείων

en: Stop batch
el: Διακοπή δέσμης εργασιών:

en: Errors has been found
el: Έχουν εντοπιστεί σφάλματα

en: Errors has been found in the files selected for the batch. The following files cannot be renamed. Choose an action below. No files have been renamed yet.
el: Εντοπίστηκαν σφάλματα στα αρχεία που επιλέχθηκαν για την εργασία δέσμης. Δεν είναι δυνατή η μετονομασία των ακόλουθων αρχείων. Επιλέξτε μια ενέργεια παρακάτω. Δεν έχουν μετονομαστεί ακόμη αρχεία.

[ctx: tprogresserror.listview1.columns[0].caption]
en: Filename
el: Όνομα αρχείου

[ctx: tprogresserror.listview1.columns[1].caption]
en: Error
el: Σφάλμα

[ctx: tprogresserror.statusbar1.panels[0].text]
en: Total files:
el: Σύνολο αρχείων:

[ctx: tprogresserror.statusbar1.panels[1].text]
en: Errors:
el: Σφάλματα:

[ctx: tselectlanguage.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Select Language
el: Επιλογή Γλώσσας

[ctx: tselectlanguage.lbllanguage.caption]
en: Language:
el: Γλώσσα:

[ctx: tsettings.btncancel.caption]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Clear settings..
el: Εκκαθάριση ρυθμίσεων...

en: Open folder..
el: Άνοιγμα φακέλου...

[ctx: tsettings.btnsetdefault.caption]
en: Default
el: Προεπιλογή

[ctx: tsettings.caption]
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Associate .aren files with Advanced Renamer
el: Συσχέτιση αρχείων .aren με το Advanced Renamer

en: Checked state affects Inc Nr tags
el: Η επιλεγμένη κατάσταση επηρεάζει τις ετικέτες Inc Nr

en: Show code suggestions popup
el: Εμφάνιση αναδυόμενου παραθύρου προτάσεων κώδικα

en: Don't replace
el: Μην αντικαταστήσετε

en: Don't analyze document metadata
el: Μην αναλύετε μεταδεδομένα εγγράφων

en: Don't analyze image metadata
el: Μην αναλύετε μεταδεδομένα εικόνας

en: Don't analyze audio metadata
el: Μην αναλύετε μεταδεδομένα ήχου

en: Don't analyze video metadata
el: Μην αναλύετε μεταδεδομένα βίντεο

en: Sort items when added with drag and drop
el: Ταξινόμηση στοιχείων κατά την προσθήκη με μεταφορά και απόθεση

en: &Explorer Context Menu
el: Μενού περιβάλλοντος &Εξερεύνησης

en: Extension change warning before renaming
el: Προειδοποίηση αλλαγής επέκτασης πριν από τη μετονομασία

en: Grid stripes
el: Ρίγες πλέγματος

en: Show menu group names
el: Εμφάνιση ονομάτων ομάδων μενού

en: Confirmation when loading script from method list file
el: Επιβεβαίωση κατά τη φόρτωση του σεναρίου από το αρχείο λίστας μεθόδων

en: Always use strict mode
el: Να χρησιμοποιείται πάντα αυστηρή λειτουργία

en: Scroll past end of line
el: Κύλιση μετά το τέλος της γραμμής

en: Show grid
el: Εμφάνιση πλέγματος

en: Show help getting started
el: Εμφάνιση βοήθειας για να ξεκινήσετε

en: Show add method button bar
el: Εμφάνιση γραμμής κουμπιών προσθήκης μεθόδου

en: Don't show summary before renaming
el: Να μην εμφανίζεται η σύνοψη πριν από τη μετονομασία

en: Show start button to the left
el: Εμφάνιση κουμπιού έναρξης στα αριστερά

en: Use zero padding in Inc Nr tags
el: Χρήση μηδενικής συμπλήρωσης στις ετικέτες Inc Nr

en: Add files when batch ends:
el: Προσθήκη αρχείων όταν ολοκληρωθεί η εργασία δέσμης:

en: Color mode:
el: Λειτουργία χρώματος:

en: Editor font size:
el: Επεξεργαστής μεγέθους γραμματοσειράς:

en: Min. city population for GPS:
el: Ελάχιστος πληθυσμός πόλης για GPS:

en: Field for image date time operations:
el: Πεδίο για λειτουργίες ημερομηνίας και ώρας εικόνας:

en: Item limit:
el: Όριο στοιχείων:

[ctx: tsettings.lbllanguage.caption]
en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Menu position:
el: Θέση μενού:

en: Menu sizing:
el: Μέγεθος μενού:

en: Configuration in method title:
el: Διαμόρφωση στον τίτλο της μεθόδου:

en: &Replace unsupported with:
el: &Αντικατάσταση μη υποστηριζόμενου με:

en: Allowed extensions for reading content from files:
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις για την ανάγνωση περιεχομένου από αρχεία:

en: Tab indent size:
el: Μέγεθος εσοχής στηλοθέτη:

en: Word separators:
el: Διαχωριστικά λέξεων:

[ctx: tsettings.lstcommandpalette.columns[0].caption]
en: Command
el: Εντολή

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Check for updates at start up
el: Έλεγχος για ενημερώσεις κατά την εκκίνηση

en: Settings folder
el: Φάκελος ρυθμίσεων

en: Personal folder
el: Προσωπικός φάκελος

en: Same folder as executable
el: Ίδιος φάκελος με το εκτελέσιμο αρχείο

en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Environment
el: Περιβάλλον

en: Media files
el: Αρχεία πολυμέσων

en: Program
el: Πρόγραμμα

en: Renaming
el: Μετονομασία

en: JS Script editor
el: Επεξεργαστής JS Script

[ctx: tundobatchform.btnclose.caption]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: Undo this list
el: Αναίρεση αυτής της λίστας

en: Undo
el: Αναίρεση

[ctx: tundobatchform.checkall1.caption]
en: Check all
el: Επιλογή όλων

en: Select an undo job in the list to the left
el: Επιλέξτε μια εργασία αναίρεσης από τη λίστα στα αριστερά

en: Choose a batch from within the last 30 days to the left and click the button "Undo this list" to rollback the batch job.
el: Επιλέξτε ένα αρχείο δέσμης από τις τελευταίες 30 ημέρες στα αριστερά και κάντε κλικ στο κουμπί "Αναίρεση αυτής της λίστας" για να επαναφέρετε την εργασία δέσμης.

en: Original Item
el: Αρχικό στοιχείο

en: Renamed Filename
el: Μετονομασμένο όνομα αρχείου

[ctx: tundobatchform.listundofiles.columns[2].caption]
en: Error
el: Σφάλμα

en: Original Folder
el: Αρχικός φάκελος

en: Renamed Folder
el: Μετονομασμένος φάκελος

en: Delete...
el: Διαγραφή...

en: Uncheck &erroneous items
el: Αποεπιλογή &εσφαλμένων στοιχείων

[ctx: tundobatchform.uncheckall1.caption]
en: Uncheck all
el: Αποεπιλογή όλων
